www.laniusminor.cz

© 2016-2020 by Marie Jandová Created with Wix.com

Jak poštovní schránka u Kocourka ke štěstí přišla

 

Stěžuje si Vaše poštovní schránka na zaplevelení reklamními letáky? Trpí přemírou doručených faktur a naopak nedostatkem osobních vzkazů? Zapojte se do postcrossingu a potěšte ji i sebe!

Schránka u Kocourka by k tomu určitě měla co říct. Z reklamózy jsme ji vyléčili jednou hypoalergenní samolepkou, záchvaty fakturózy pomohlo eliminovat využití elektronické pošty, nicméně na dlouhodobé psychické potíže pramenící z pocitu existenciální prázdnoty byly příležitostné pohlednice od příbuzných a přátel, ba dokonce i nanejvýš hřejivé dopisy od rodičů krátké. Až jsem objevila Vanish! Vlastně, co to povídám! Vanish je taky skvělý, tím u nás kurýrujeme flekózu manželových svršků, ale schránku nám uzdravilo křížení pohlednic. Přála bych vám vidět ji, jak celá září a nadýmá se pýchou, když má někdy obzvlášť šťastný den a opatruje pro mě hned několik kousků, anebo když se může pochlubit něčím opravdu vzácným.

Nápad, který se zrodil před více než deseti lety v Portugalsku, je přitom docela prostý: Na stránkách projektu si zřídíte zdarma profil. Jakmile se rozhodnete poslat pohlednici, systém vám zobrazí něčí adresu. Příjemce váš pohled podle identifikačního čísla zaregistruje a v tu chvíli se vaše adresa odtajní někomu třetímu, kdo napíše vám. Více se o fungování a pravidlech můžete dočíst přímo na stránkách projektu www.postcrossing.com, pár základních informací v češtině najdete i na tuzemských stránkách.

Všichni obyvatelé Brna, Liberce, Kladna, Krnova a velké části Smíchova spojte se a předveďte nám názorně, kolik lidí z více než dvou stovek zemí posílání pohlednic propadlo! Pozdravy už v součtu 4,5 milionkrát oběhly zeměkouli! V některém z příštích příspěvků se s vámi ráda podělím o osobní postřehy z tohoto způsobu cestování kolem světa a prozradím vám, proč mě tak baví. Teď mě ale omluvte, jdu si vybrat schránku.     

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now