www.laniusminor.cz

© 2016-2020 by Marie Jandová Created with Wix.com

Nedělní snídaně

Babi, to je ale blbé kino, ono vůbec nekyne! Vystihují okřídlená slova naší rodiny i vaše zoufalství nad kynutým těstem? Nebo se do něj raději vůbec nepouštíte? Mrzí vás, že jste nevyhráli v soutěži odběratelů novinek? Anebo jste měli štěstí, ale po výhře se vám dávno zaprášilo?

Pokud jste alespoň jedenkrát odpověděli kladně, uvažte si zástěru a vyhrňte rukávy. Podělím se s vámi o dokonalý recept své dokonalé maminky na dokonalé koláčky.

Na těsto samotné budete potřebovat 0,5 kg polohrubé mouky, půl kostky máslové Hery, 1 malou lžičku soli, 3 žloutky, 2 plné lžíce práškového cukru, 1 kostku kvasnic, 1 vanilkový cukr, trochu citronové kůry a přibližně 0,25 l mléka. Z tohoto množství surovin získáte plus mínus sedmdesát koláčků. Pokud by vám to nestačilo, není nic snazšího, než celý recept vynásobit dvěma. Náplň je na vás. Nejjednodušší je koupit povidla, nebo instantní makovou náplň, zkušenější si mohou vyrobit náplň z máku nebo z tvarohu vlastní. Pak ještě počítejte s jedním vajíčkem navíc a s trochou másla, hladké mouky a práškového cukru na drobenku.

Věci z lednice si vyndejte s předstihem, všechny ingredience by měly mít přibližně stejnou (pokojovou) teplotu. Mléko lehce přihřejte a trošku si odlijte na rozmíchání kvasnic. Do velké mísy vhoďte mouku, tuk, sůl, žloutky, cukr (práškový i vanilkový), citronovou kůru, rozpuštěné kvasnice a větší část mléka. Umyjte si ruce, a jestli jste si ještě nevyhrnuly ty rukávy, tak to udělejte teď. Zabořte svou šikovnější a silnější packu do mísy a pečlivým mnutím, mícháním, rozmělňováním, mísením, převalováním a hnětením vypracujte ze všech nesourodých materiálů jednu kompaktní, hladkou hmotu. Vláčnost můžete regulovat doléváním mléka. Pokud vás stresuje, že nevíte, jak trefit správné množství, vlijte tam celé množství podle receptu. Že máte uhněteno, poznáte podle toho, že se vám těsto bude odlepovat od krajů mísy a přestane se lepit na prsty. Bochánek těsta v míse poprašte troškou mouky, přiklopte víkem nebo zakryjte utěrkou a nechte kynout. Délka této fáze závisí na několika faktorech. Jedním z nich je teplota prostředí. Pokud tedy chcete proces urychlit, postavte mísu na teplé místo (přímo do trouby ale ještě raději ne). Pokud vám naopak už přetéká z mísy a vy ještě potřebujete nakojit dítě nebo pověsit prádlo, něžně hmotu stlačte a získáte pár minut, než znovu naběhne.

Než se pustíte do dalšího kroku, přichystejte si náplň, rozkvedlejte v misce jedno vajíčko (lze nastavit částí zbylých bílků) a nachystejte si drobenku z másla, hladké mouky a cukru (vše rovným dílem, pokud by se lepila do velkých kusů, zvyšte množství sypkých komponent). A zapněte si troubu na 180 °C.

Teď už můžete vykynuté těsto vyklopit na lehce pomoučenou pracovní desku a rozdělit na poloviny. Jednu vraťte do mísy, s druhou půlkou se pomazlete a pak ji rozválejte. Mně se osvědčilo vyválet těsto na tloušťku přibližně 0,5-0,75 cm a z něj vykrajovat kolečka sklenicí na víno o průměru zhruba 6 cm. Do středu každého kolečka dejte bobek zvolené náplně. Teď si kolečko po kolečku berte postupně do dlaně a prsty druhé ruky spojte kraje a pevně je k sobě slepte tak, aby byla náplň zabalená a vy v ruce drželi kuličku se slepenou špičkou v ruce. Za tuhle špičku koláček držte a představte si, že to je razítko. Ve vajíčku si ho omočte a v misce s drobenkou otiskněte a poválejte. A teď ho tím spojem dolů a drobenkou navrch položte na plech na pečící papír. Mezi jednotlivými koláčky si nechte trochu rozestupy, těsto stále ještě pracuje. Nechte chvilinku kynout a pak vložte do trouby. Když zezlátnout, jsou upečené (zhruba za 15-20 minut). Mezitím vyrobte koláčky z odřezků z prvního válení. A pak z druhé odložené půlky těsta. A pak z odřezků z druhé půlky. A pak máte hotovo. Jen ještě uklidit kuchyň a umýt nádobí. Odměna za to bude tentokrát opravdu sladká.

(Koláčky na fotce utrpěly šrám na kráse proteklými povidly. Ale mně se vlastně líbí i v této krakelované podobě.)

 

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now