www.laniusminor.cz

© 2016-2020 by Marie Jandová Created with Wix.com

Čajový čtvrtek: Čáryfuky benifuki shequasar

 

Podniků, kde si objednáte černý čaj, a přinesou vám bergamot, je po hříchu mnoho. Nejsem příznivcem ochucených čajů. Takže pokud vám k zítřejšímu čajovému setkání nabízím něco, co už podle obrázku nejsou jen čajové lístky, musí to nejspíš stát za to. Věřte, že stojí.

Nejdřív k tomu listí: Benifuki, černý čaj z japonského Yame. Moment, černý a z Japonska? Už to samo o sobě určitě vzbuzuje zvědavost. A to tu ještě máme ty kousky jakési citrusové kůry. Pochází z plodu, který má barvu limetky a tvar mandarinky a roste na Okinawě, kde mu říkají shīkwāsā (na Wikipedii ho najdete pod anglickým shequasar nebo latinským citrus depressa). Užití má podobné jako citron nebo limetka, každopádně je prý velmi kyselý.

Tak, a teď si to spojte a představte si tu vůni a chuť. Nemyslím, že by se vám to podařilo - prostě přijďte přivonět a ochutnat! A připít na zdraví naší kamarádky Sumiko, která nám tohle raritní pití poslala a které za to milé překvapení z celého srdce děkujeme. Protože: Čáryfuky benifuki shequasar, kdo přivoněl a napil se, zaplesal!

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now