www.laniusminor.cz

© 2016-2019 by Marie Jandová Created with Wix.com

Knižní odysea

 

Nééé, co nám to děláš!, zareagovaly zdánlivě nešťastně kolegyně z vedlejší kanceláře na můj mail. Jenomže já vím, co jim to dělám a proč jim to dělám. Velmi dobře si pamatuju, jak je chytla předvánoční Knižní šifra, a je mi naprosto jasné, že se už teď těší na další, do které je ale daleko, což si zjevně pomysleli i markeťáci z Martinusu, a tak se vytasili s novou soutěží a já jsem zkrátka nemohla nepřeposlat kolegyním odkaz na ni.

 

Knižní odysea je inspirovaná víc Clarkem než Homérem a zve vás na objevnou cestu do knižního vesmíru. Průvodcem vám bude Knihonaut, vyvinutý spíš z čtečky, než z knížky, který vám popřeje galakticky krásný den, pobídne ke čtení nebo poradí s herními pravidly. Ta jsou vlastně docela jednoduchá: Každý den je zpřístupněna jedna nová planetka a s ní pantomimická, kreslená nebo slovní nápověda v podání vybraných autorů, blogerů, youtuberů a jiných knižních influencerů. Brnkačka, jako Aktivity. No jo. Jenomže narazíte hned na první Sauronově planetě, protože ten mimický výkon představuje jasně boxera, ovšem – a to vám klidně napovím – upnete-li se na to slovo, k řešení se nedoberete. A zapomeňte na Rockyho, Muhammada Aliho i Mikea Tysona. Dobře, že počet pokusů pro zadání správné odpovědi není nijak omezen. Já vstupní vízum na první planetu získala jen díky nápovědám v internetových diskusních fórech. A na Hobitíně XB-1 se mi nevedlo lépe. Tentokrát bylo třeba uhodnout titul knihy podle obrázku a ať už to byl záměr, nebo ne, ten dinosaurus je vážně zavádějící. Takže jsem zase hledala radu u internetového Děda Všegůgla a jen doufám, že má víc než tři vlasy, protože to bych měla do konce soutěže k dobru už jen jednu nápovědu a to teda nic moc. Kdo se chcete zapojit do hry, zkuste si možná zaletět nejdřív na planetku Bradavice T602. Slovní hádanka sice v sobě skrývá místo jedné knihy hned pět, ale indicie jsou hezky návodné a dobytí bradavicové Té šest set dvojky chutná sladce a opojně.

 

Itinerář výpravy po knižní galaxii počítá s návštěvou jedné nové planety každý den až do 30. března a k tomu slibuje nějaká bonusová překvapení navíc. Soutěží se o knížky, o co taky jiného, ale troufám si napsat, že jestli je vrabec v hrsti lepší než holub na střeše, tak tím tuplem tahle hra samotná těší víc než výhra.

 

Tak co, na které planetě se potkáme?

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now