www.laniusminor.cz

© 2016-2020 by Marie Jandová Created with Wix.com

Výroční soutěž

 

Z loňské čajové školy jsme se vrátili nadšení a natěšení na čajová setkání. Zrodil se tak nápad na pořádání čajových čtvrtků u Kocourka a ruku v ruce s tím potřeba nějaké hlásné trouby, která dala vznik těmto stránkám. Čajové čtvrtky se držely zhruba půl roku, než tiše vyšuměly. Ukázalo se, že nám i našim hostům vyhovuje spíše konkrétní domluva na konkrétní setkání. Blog ale píšu dál.

 

Ostatně od samého začátku nebyl jen o čaji. Jsem člověk povahy zvídavé a rozptyl mých zájmů se odráží i v mých článcích. Jediným jejich spojovníkem je tak nejspíš úžas. Až na pár výjimek si záměrně volím zážitky a dojmy příjemné a hezké. Co mě zaujalo, co vzbudilo můj údiv, nad čím kroutím hlavou a zírám s otevřenou pusou, co obdivuju, o tom tady píšu. Pestrost námětů si snad užíváte i vy, moji milí čtenáři. Mezi desítkou nejčtenějších článků jsou reportáže z cesty na Thassos i z výletu do Podyjí, příspěvek o jazykové výuce po internetu i vzpomínka na důležité muže mého života, tipy na restaurace i recenze knih a upoutávky na filmy. Nejvíce pozornosti za celý uplynulý rok vzbudily příspěvky Hlubina temných strachů a Naučte se hektapodsky.

 

Po roce ťuhýkova pilného sepisování si dnes čtenář může vybrat z více než stovky textů. Chronologicky se zobrazují na hlavní stránce První dotyk, tematicky rozdělené pak v záložkách Chutě a vůně, Pastva pro oči a Neslýcháno. Cílenější vyhledávání podle klíčových slov umožňují proklikávací štítky, které byste měli vidět na hlavní stránce vpravo nahoře, hned pod rámečkem pro textové vyhledávání. Proč se o tom tak rozepisuji? To abyste se mohli směle vracet i ke starším článkům, ke slovům napsaným dříve, než jste začali ťuhýkův blog sledovat, k větám o knížkách, které si po čase chcete srovnat s vlastními dojmy, k odstavcům o místech, která se sami chystáte navštívit.

 

Motivací k brouzdání stránkami už popsanými a k vyhlížení článků chystaných vám budiž výroční soutěž o dva výtisky úžasné knihy Tajný život stromů, o které se něco víc dočtete zde. Jak se do soutěže zapojit?

 

  1. Přihlaste se k odběru ťuhýkova newsletteru. Slouží k tomu formulář, který se zobrazuje na každé stránce blogu úplně dole. Jednou či dvakrát do měsíce vám na mail přijde pozdrav s upoutávkou na nové články. Stávající odběratelé už mají tuto podmínku splněnou.

  2. Napište mi na e.marie@centrum.cz, který z dosavadních příspěvků vás zaujal, který se vám líbil nebo naopak nelíbil, a nezapomeňte mi napsat i proč. Anebo okomentujte některý příspěvek přímo do komentářů pod článkem.

 

Ze všech zpráv a komentářů, které budou splňovat dvě výše uvedené podmínky, budou vybráni dva výherci. Jednoho  zvolím subjektivně na základě nejzajímavější reakce, druhý bude určen objektivně vylosováním ze všech došlých zpráv a komentářů. Psát můžete odteď až do konce prázdnin, uzávěrka soutěže je 31.8.2017 v 24:00 hodin.

 

Těším se na vaše zprávy a přeju hodně štěstí!

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now