top of page
  • Text: ťuhýk - Foto: ťuhýk

Thassos: Rekapitulace


Toto je dovětek k seriálu článků o zářijovém objevování severořeckého ostrova Thassos. Kromě přehledu všech osmi dílů v něm najdete i tipy na pár webových stránek, pokud byste se po ostrově chtěli toulat dál a nechtěli čekat na léto, až budete moct všechny krásy poznávat na vlastní oči.

Rybářský háček, první příspěvek, je jednou velkou chválou na tavernu Aggistri v Limenarii a není vhodné číst ho na lačno.

Lážo plážo nabízí komentovanou prohlídku vybraných pláží ostrova a neuškodí lehce se před jeho četbou máznout.

Kámen na kameni je díl, který poprvé míří do vnitrozemí, vyplatí se proto obout pevnou obuv.

Proti směru hodinových ručiček vás zavádím do hlavního města ostrova a ponechávám na vašem zvážení, zda roztáhnout deštník.

Článek O Maruškách z Thassosu je o jedné milé vesničce a taky o nedalekém jezeru a vodopádu a šikne se vám lžička na med.

Přes spáleniště s námi můžete drandit na čtyřkolce přes hory a doly, jen jestli můžu radit, dobře se oblečte, v kopcích fouká.

Za devatero kozami vás lákám do úžasné vesnice Kastro, kde se nám opravdu moc a moc líbilo, a vám se bude taky, pokud si s sebou přibalíte baterku.

Thassos: Reportáž pro kočku je poslední díl, je věnovaný chlupatým čumákům a není těžké uhodnout, že vám doporučím zásobit se kočičím krmivem.

Slovní popis krás ostrova doprovází u jednotlivých příspěvků i fotogalerie.

Pro další obrázky a informace se už vydejte sami. Buď rovnou do vod Egejského moře, které Thassos obklopuje, ale tam raději až v létě, nebo do vod internetu, tam třeba hned. Za sebe doporučuju mrknout sem nebo sem. Nenechte se odradit případnou neznalostí angličtiny, přes název vesnice se snadno proklikáte ke krásným fotkám. Do třetice stojí za návštěvu tyto stránky, už jen pro ty nádherné fotografie. A pokud rozumíte německy, snadno se začtete do článků Ariane, která na Thassos jezdí už bezmála 40 let a na svém blogu píše nejen o tom, jaký ostrov je, ale taky o tom, jak se na něm žije.

Ode mne už se toho o Thassosu víc nedovíte. Já bych se ale ráda něco dověděla od vás: Který z osmi dílů seriálu vyprávění se vám líbil nejvíc? Všechny odpovědi, ať už v komentářích nebo mailem, mě potěší!

bottom of page